[ Обновленные темы · Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
Як українським ІТ фахівцям офіційно працювати за кордоном?
Pravova_Dopomoga Сообщение # 1
Сержант
Группа: Пользователи
Сообщений: 26
Статус: Offline
Інформація взята зі статті юристів на сайті компанії "Правова допомога", посилання на повний текст тут -https://pravdop.com/publications/praktiki-kompanii/kak-ukrainskim-it-specialistam-oficialno-rabotat-za-granicey-11-2022-147/. Репостимо найважливіше.
У зв'язку з початком війни в Україні дуже багато наших співгромадян змушені були залишити територію країни. Хтось уже повернувся та намагається пристосуватися до нових реалій в Україні, а хтось залишиться зимувати за кордоном.
У цій статті розберемося, які нюанси можуть виникнути при працевлаштуванні у тих, хто на найближче майбутнє вибрав собі іноземних роботодавців.

Існує, по суті, лише 2 способи, як можна оформити трудові відносини з іноземним роботодавцем:
Шляхом укладання трудового договору (за законами приймаючої країни та з підпорядкуванням нормам її права).
Шляхом укладання цивільно-правового договору. У цьому варіанті співробітник може виконувати роботу з території країни тимчасового перебування (за кордоном) або дистанційно (з України).
Що буде із трудовим стажем в Україні під час працевлаштування за кордоном?
Працюючи за кордоном, не варто переживати про те, що втратиш в Україні трудовий стаж та право на пенсію. За рахунок того, що Україна має велику сітку міжнародних договорів на рахунок пенсійного забезпечення громадян, нарахування трудового стажу не припиниться, і право на пенсію збережеться.
Щоправда, залежно від того, в якій країні працює людина, нарахування трудового стажу та виплати пенсії здійснюватиметься по-різному:
Є блок країн, які збирають інформацію спільно, але пенсійні виплати в результаті робить та країна, де перебуває людина при виході на пенсію – це країни колишнього СНД (Білорусь, Казахстан, Вірменія, рф, Таджикистан, Киргизстан, Угорщина, Молдова, Румунія тощо).
Інші ж країни нараховують та виплачують пенсію безпосередньо за той період, протягом якого у них працювала людина (країни Прибалтики, Іспанія, Польща, Чехія, Болгарія, Португалія та інші).
Повний текст в першоджерелі.


Сообщение отредактировал Pravova_Dopomoga - Понедельник, 20.03.2023, 04:20
 
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск: